Havlu Kenarı Örnekleri

Bizim kültürümüzde çeyiz hazırlamak oldukça önemlidir. Ayrıca evlerimizde süslü, dantelli şeyler kullanmayı da severiz. Bu kapsamda en çok yapılan şeylerden birisi de havlu kenarıdır. Havluların kenarına yapılan bu süslemeler oldukça ilgi çekicidir ve herkes tarafından da oldukça beğenilmektedir.

Dantelli Havlu Kenarı

Dantel havlu kenarları geçmiş zamanlarda oldukça popülerdir. Ancak günümüzde bu moda tekrar aktifleşti. Modanın zaman zaman kendisini tekrar eden bir şey olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Dantelli havlu kenarları da bu kapsamda tabiri caizse modası geçmeyen eşyalardır. Dantelli havlu kenarı yapmak da aslında zor olmayan bir iştir. Rengarenk ve birbirinden farklı dantel modelleriyle havlularınızı şenlendirin. Bu sayede hem havlularınızı çok farklı modeller haline getirebilir hem de havlu kullandığınız alanlarda şıklık yakalayabilirsiniz.

Kenar Dantel Örnekleri

Havlu kenarını dantel şeklinde yapmak isteyenler için oldukça kolay bir örnek vardır. İlk olarak istenilen renkte iplikten yine istenilen uzunlukta bir zincir çekilerek işe başlanır. Zincir çekildikten sonra yapılacak örneğe göre dilenirse trabzanlar yapılabilir. Burada dantelden nasıl bir model yapılacağı önemlidir. Çünkü zincir çekildikten sonra nereye trabzan yapılacağı, nereden dönüleceği, kaç sıra yapılacağı gibi soruların cevabı yapılacak olan mod20eldedir. Ama dantel havlu kenarı örneklerinde zincir çekilerek ilerlenir. Gerisi biraz daha model teferruatı olarak devam etmektedir. Zaten ilk başlarda yapılan model çıkarma işleminden sonra, havlu kenarı bitene kadar aynı işlemlere devam edilmektedir. Bir süre sonra her şey çok daha kolay ve hızlı ilerleyecektir. En sonunda dantel havlu kenarı bitecek ve tüm şıklığı ile bulunduğu alanı süsleyecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar