Ajurlu Örgü Modelleri

Ajurlu örgü modelleri şiş yardımı ile yapılan, örümcek olarak tabir edilen delikli örgüye benzetilmektedir. Genellikle yazlık yelek, masa örtüsü ya da lif gibi örgü modellerinde çok fazla tercih edilmektedir. Angora olarak tanımlanan ip türü bu örgüde oldukça tercih edilen bir ürün olmaktadır. Bu örgü çeşidinde genellikle tek renk ip seçilmektedir. Bunu sebebi modelin kendisini daha çok öne çıkarmasını amaçlamaktır.

Ajurlu Örgü Modelleri ve Yapılışları

Şiş ile yapılan bu örgü de ilmik atılırken örgüye en alt sıra lastik olacak şekilde  örülerek başlanmaktadır. Daha sonra örgüye şekil verilerek araları boşluk olacak şekilde devam ettirilir. Bu kolay bir örgü modeli ancak yeni başlayacak kişiler alışma sürecinde biraz zorluk çekebilmektedirler. Onun için genellikle kurs ortamlarında bayanlara öğretilen bir örgü modeli olmaktadır.

Ajurlu Örgü Modelleri ve Anlatımı

Bu tür için çoğu zaman örnek modeller tercih edilmektedir. Daha kolay olması açısından hazır şemalardan yararlanan kişiler de olabilmektedir. Bu şemaların amacı ise kişilere ajurlu örgü modelini en kolay şekilde farklı desenler ile öğretmektir. Bazı karışık modeller bile bu tür şemalar sayesinde kişinin  çok vaktini almadan kısa bir süre içinde bile  bitirilebilmektedir. Ancak bu ajurlu örgü modeli oldukça çeşitli desenleri olan örgü modellerinin içinde yer almaktadır. Bu nedenle kısıtlı değil de çok fazla modeli olan bir örgü olarak da bilinmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar