Oya Örnekleri

Yazmanızın kenar kısımlarını isterseniz bir çiçek bahçesine veya boncuklarla birlikte desenli motifler  oluşturabilirsiniz. Oya örnekleri hakkında daha detaylı araştırma yaparak istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz. Oya el işini yapmaya  yeni başlayan insanlar daha basit motiflerden biraz zorlayarak ilerlemelerin de fayda var.  Çünkü insanın elinin alışması ve el yatkınlığı bu oyaların çıkarılmasında çok önemli bir etken arasında yer almaktadır. Sürekli tığ ile birlikte elde zaman zaman ağrılar olabilmektedir. Bununla birlikte elde göz sağlığı göz önünde bulundurularak oya işlerinin sürekli yapılmaması gerekir.

Kolay ve Gösterişli Oya Örnekleri

Kolay ve bir o kadar gösterişli oya örneklerini, iğne oyası ile birlikte de yapabilirsiniz. Malzeme olarak elinize ip ve birkaç boncuk ile birlikte istediğiniz modeli çok kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Bunun için internette yer alan ve özenle hazırlanmış detaylı eğitim videolarını izleyebilirsiniz.  Boncukların kalınlığı da İğneden geçecek şekilde olması gerekir. Aşırı derecede büyük boncuklar ise yazmaya güzel bir görünüm vermek yerine çok kötü bir duruma sokarak itici bir görüntü verebilir. Bununla birlikte yazmanız eğer tek renkten oluşuyorsa çeşit çeşit boncuklarla destekleyebilirsiniz. Eğer renkli bir yazmaya sahipseniz tek renk boncuklarla birlikte bu işi tamamlayabilirsiniz.  Yoğun renklerin kullanılması yazmaya çirkin bir görünüm verebilir.

Yeni Oya Örnekleri

Kalpli  oya örneklerini yapabilmek için birçok farklı modeli denemiş olmanız gerekir. Bununla birlikte sadece tek bir çiçekten oluşan ara ara boşluklar bırakarak da çimende ki çiçekleri tasvir eden oyalar yapabilirsiniz. Yeni oya örnekleri adı altında birçok farklı oya modeli bulunabilir. Bununla birlikte yeni başlayan insanlar ilerleyen aşamalarda pratik kazandıkça yoğun modellere geçebilirler. Yıllardan beri bazı kalıplaşmış dantel modelleri bulunur. Bu modeller yazma kenarına da işlenebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar