Yazma Modelleri

Kaliteli yazma modelini anlayabilmek için birçok farklı model arasından seçmeler yapabilirsiniz.  Yazmaların genellikle pamuklu kumaşlardan üretilmiş olanlarını  verimli kullanmanız hem sağlığınız açısından hem de görünümü açısından daha iyi sonuç verebilir. Pamuklu yazma modelleri,  istediğiniz bir sezonda sıklıkla tercih edebilmenize imkan tanımaktadır. Bununla birlikte yazmanız eğer çok yoğun renklerden oluşuyor ise kenarına oya olarak sade bir oya modelini tercih edebilirsiniz. Tam tersi durumda ise daha yoğun bir oya modelini seçmekte özgür davranabilirsiniz.

Yazma Modelleri 2018

En trend yazma modelleri arasında ebru desenli modelleri yer alır. Ebru deseni ile yapılmış tasarımlar bu yılın gözde modelleri arasında yer almaktadır. Kenar taraflarına yoğun olarak desen işlenen bu modeller hanımlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Genellikle tesettürlü hanımların tercih etmiş olduğu eşarplar arasında yer alır. 2018 yılında çiçek desenli modelleri daha çok tercih edilmektedir. Bunların yanı sıra dijital baskılı olanları da piyasada bulunmaktadır.

Yazma Tülbent Oya Modelleri

Yazma tülbent oya modelleri ile uyum sağlayan pratik el işleri örebilirsiniz. Bunun için dantel işlerinin kullanılması gerekir. Dantel ipleri genellikle polyester maddesinden üretilmiş olmaktadır. Bu nedenle daha çok dayanıklı örgü ve dantel ipi olarak tanımlanmaktadır. Pamuk ipliğinden yapılmış oya modelleri daha az dayanıklı olur ve dantel için bu tür ipler tercih edilmez. Tuhafiye olarak adlandırılan mağazalarda gerekli boncukları ve ipleri satın alabilirsiniz. İğne ve tığ ile yapılan çeşitli oya örnekleri de vardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar