Tığ İşi Bayan Kazak Modelleri

Tığ İşi Örgü Modelleri

Tığ, bayanlar tarafından en çok tercih edilen örgü araçlarının içinde yer almaktadır. Çoğu bayanın eli alıştığı için şiş kullanmak yerine tığ kullanmayı tercih etmektedirler. Tığ şiş kullanımına göre daha basittir. Çünkü hemen hemen her modele zincir çekilerek başlanır ve daha sonra model verilmektedir. Şiş ile yapılan her örgünün bir adı vardır. Ancak tığ kullanımının fazla olmasının asıl nedeni de budur. Tığ kullanımı ile yapılan örgülerde model belirlemenize gerek yoktur. Kendiniz istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Her şekilde tığ ile model elde edebilmeniz mümkün olmaktadır.

Tığ İşi Örgü Ve Battaniye Modelleri

Tığ işi örgü kolaydır. Ancak tığ ile örülen battaniyeler kişinin biraz vaktini alabilmektedir. Şiş ile örülen battaniye daha kolaydır. Ancak çoğu bayan tığ ile yapılan battaniye kullanımını tercih edebilmektedir. Çünkü tığ ile yapılan örgüler kişinin daha çok göz zevkine hitap etmektedirler.

Tığ İşi Örgü Teknikleri

Tığ işi örgü teknikleri herkesin de bildiği gibi ilmik değil, zincir çekme ile oluşmaktadır. Kişi ne örmek istiyorsa ona göre zincir sayısı belirlemektedir. Daha sonra araları desen yapacak şekilde belirler. Böylelikle tığ ile yapılan örgüyü tamamlamış olmaktadır. Belirli tığ örgü modelleri bulunmaktadır. Ancak bayanların çoğu her defasında yeni bir model belirlemektedir. Böylece tığ ile yapılan her örgü modeli yeni bir örgü şeması niteliği taşıyabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar